Planking’ten sonra Milking

Hatırlarsanız bir zamanlar Planking (yüzükoyun uzanmak) adı verilen çılgınlık tüm dünyayı sarmıştı. İnsanlar olur olmadık yerlerde yüzükoyun uzanıyor ve bu halde çekilmiş fotoğraflarını Facebook profillerinde paylaşıyorlardı. Raylarda, merdiven trabzanlarında, yollarda, mitinglerin orta yerinde kısacası her yerde bulduğu yere yatan gençler polislerin kaygılanmasına neden olmuştu.

Hatırlarsanız bir zamanlar Planking (yüzükoyun uzanmak) adı verilen çılgınlık tüm dünyayı sarmıştı. Bugünlerde ise benzer şekilde alevlenmeye başlayan benzer bir akım var: Milking. New Castle kentinde yaşayan bir grup yeni mezun genç ağaç tepesinde, barda, yolda kafalarından aşağı süt döküyor. Fikir babası Tom Morris, mutfakta otururken bu fikri Starbucks’ta hayata geçirebileceğini düşünmüş ve eylemin ardından videoyu Facebook’ta koyup yüksek sayıda beğeni toplamış.

Milking eyleminin bir amacı var mıdır, altında yatan bir felsefe, bir bilinçli dışavurum söz konusu mudur henüz bilinmiyor. Şimdilik, boşuna tüketim, absürd bir davranış olmaktan öteye gidemiyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak