RendezWho ile Uzaktaki Arkadaşınızla Tanışın

Sizinle buluşmak için can atan ve sırf bu amaç için yıllarca bekleyen bir arkadaşınız olduğunu hayal edin… Hiç tanışmadığınız böyle bir arkadaşınızın var olması size de zor gibi geliyor değil mi? RendezWho uygulması ile bu mümkün. RendezWho Corporation adlı şirket bu zor göreve gönüllü olmuş ve iPhone’lar için ürettikleri yeni seyahat ve arkadaşlık uygulamasıyla sizi hiç tanışmadığınız arkadaşınızla buluşturmaya karar vermiş.

Firmanın kendi adıyla piyasaya sürdüğü RendezWho‘yu telefonunuza yüklediğinizde yeni dostunuzla eşleşmek için önce 24 saat beklemeniz gerekiyor. Geliştiriciler, bunun sebebinin sizinle farklı zaman dilimlerinde yaşayan, ama yine de aynı gün uygulamayı indirmiş kişileri de eşleşmeye dahil etmek olduğunu söylüyor. Eşleştiğiniz kişi kilometrelerce uzakta ve hiç bilmediğiniz bir ülkede olabileceği gibi yanıbaşınızda sizinle aynı şehirde yaşayan biri de olabiliyor.

Uygulama, size yalnızca bir defa eşleşme yapıyor ve eşleştiğiniz kişi uygulamayı silmediği ya da sistemden atılmadığı sürece asla değiştirmiyor. Bu kişinin kim olduğu bulmak, onu tanımak ve gerçek hayatta buluşmak için bir ömür boyu zamanınız var. Tanışana kadar da direkt yoldan birbirinizle yazışamıyorsunuz. Kendiniz hakkında ipuçları verecek kısa anket sorularını cevaplıyor, yeni arkadaşınızın cevaplarını görüyorsunuz. Birbirinizle GIF’ler payaşarak ve Spotify’da çalma listeleri oluşturarak iletişim kurabiliyorsunuz. Zaman içinde adını, resmini, cinsiyetini bilmediğiniz bu gizemli kişiyi daha yakından tanıyor, yerinizi değiştirdikçe aranızda ne kadar mil mesafe kaldığını görebiliyorsunuz.

Uygulamada aktif kalmanın çok katı kuralları da var. Her 15 günde bir size sorulan soruyu verilen süre içinde cevaplamazsanız uygulamadan atılıyorsunuz. Arkadaşlığınıza yeteri kadar bağlı olmadığınızı düşünen RendezWho, arkadaşınızla bağınızı koparmakla kalmıyor, bir de üyeliğinizi sonsuza kadar engelliyor.

Eğer zor olanı başarıp arkadaşınızla bir gün buluşursanız, uygulamanın gönderdiği özel kodu paylaşarak mesajlaşma özelliğini açmış oluyorsunuz. Her şeyin hızla tüketildiği dijital iletişim alışkanlıklarımıza inat, iletişimi hem oyunlaştırıp hem de zorlaştıran RendezWho uygulaması maceracı kişiler için denemeye değer gözüküyor.

RendezWho uygulamasını şimdilik sadece iOS’te kullanabilirsiniz.

Şimdi bir ömür sürecek uzak mesafeli bir arkadaşlığa adım atmaya hazır mısınız?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak