Niş bir sosyal ağ: eOdev

Niş sosyal ağlara güzel bir örnek:  Eodev.com . İlkokuldan üniversite son sınıfa kadar öğrencilerin birlikte ödevlerini çözebilecekleri, fikir değişimleri yapabilecekleri ve yeni kişiler ile tanışabilecekleri çevrimiçi alanı oluşturmayı hedefleyen bu  ağın içinde, sosyal öğrenme, gamification (puanlar, sıralamalar, başarılar) ve eğitime destek birincil sırada yer alıyor.

Sistem içerisinde soru sormak, cevap vermek ve yorum yazmak için kayıt olmanız gerekiyor. Ücretsiz üye olduktan sonra  sistem otomatik olarak kullanıcılarına 300 puan veriyor. Bu puanlar karşısında soru sorabilme hakkı kazanıyorsunuz. Puanların bitmesi durumunda başka kullanıcıların sorularını çözmek kaydı ile yeniden puan kazanabiliyorsunuz. Site içerisinde yer alan “Teşekkür ederim” butonu, kişisel olarak minnettarlığınızı gösterebilmenize ve belki de yeni bir arkadaş kazanmanıza olanak sağlıyor!

Eodev.com Sosyal Öğrenim Ağı’nın amacı sadece öğrencilere bilgi paylaşacakları bir ortam sunmak değil, aynı zamanda derslere çalışırken birbirlerine yardım etmek için gerekli olan motivasyonu sağlamak, keyifli bir rekabet ve yarışma ortamı sunmak. Yaklaşık bir yıl önce hizmete giren Eodev.com içerisinde  570 bin kayıtlı kullanıcı bulunuyor.

Günlük olarak 120 bin tekil kullanıcıya hizmet veren bu ağ içerisinde 850 bini aşkın soru sorulmuş ve bunlara 1,5 milyon kez cevap verilmiş.

Teknolojik gelişmeler ile kullanıcılarını yalnız bırakmak istemeyen Eodev.com, IOS ve Android mobil uygulamalarını da hizmete sunarak bilgiye erişimi pratik bir hale getirmiş. Ders çalışırken yardım almak, üstüne yeni arkadaşlıklar kazanmak için güzel bir yöntem!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak