Spotify Stations Hızla Yayılıyor

Spotify’ın deneysel uygulaması Stations, şimdi de Amerika’daki iOS ve Android kullanıcılarına müzikle seslenecek.

Ocak 2018’de Avustralya’daki Android kullanıcılarıyla, geçen ay ise yine oradaki iOS kullanıcılarıyla buluşan özellik; hizmet sunduğu coğrafyayı genişleterek şimdi de Amerika’daki müzikseverlere ulaşacak. Gelin, kullanıcılara radyo dinleme benzeri bir deneyim sunan özelliği daha yakından tanıyalım.

Öncelikle söylemeliyiz ki Stations’ta Spotify’ın aksine arama özelliği bulunmuyor, kullanıcıların parmakları daha çok tıklama ve kaydırma özellikleri üzerine yoğunlaşacak. Stations, kullanıcıların müzik geçmişine göz atarak çalma listelerini güncelleyecek ve favori müzikleri en kısa sürede hayranlarıyla buluşturacak. İşte bu yüzden Stations’ta arama özelliğine hiç gerek yok.

Stations’ın en güzel özelliklerinden biri de uygulamanın açılır açılmaz çalışması. Diğer yandan ücretsiz hesap oluşturan kullanıcılar müzik keyiflerine kısa bir reklam molası vermek zorunda kalırken, premium kullanıcılar reklama maruz kalmadan sınırsız sayıda müziği dinleyebilecekler. Menülerin kişiselleştirilebildiği uygulamada, beğenmediğimiz çalma listelerini gizleyebilir, sanatçıların fotoğraflarına tıklayarak yeni listeler oluşturabilir ya da beğenmediğimiz listeleri gizleyebiliriz.

Son olarak belirtelim ki Stations’ı kullanabilmek için kullanıcıların Spotify uygulamasını indirmeleri gerekmeksizin bir Spotify hesabına sahip olmaları yeterli.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak