Thinglink: The Next Big Thing?

Ford Türkiye, Thinglink'i kullanmaya başlayan ilk markalardan (imaj üzerine tıklayınız.)

Thinglink, sosyal medyadaki görsel paylaşımını müzik, video ve metin içeriği ile daha zengin hale getiren yeni bir araç ve paylaşım platformu olarak dikkat çekiyor. Thinglink’in sunduğu görsel etiketleme yöntemiyle görsellere link eklenmesi mümkün oluyor. Thinglink üzerinde yüklenen görselin istenen bölümü tıpkı Facebook’taki gibi etiketleniyor. Etiketlenen bölüme link verilebilmesi Thinglink’i diğer görsel sitelerinden tamamen farklılaştırmış.  Seçilen görselin içine gömülebilen linkler ile video ve ses desteği sağlanıyor. Görselin üzerine etiketlenen link tıklandığında YouTube videosu, tıklanan bölümünün üzerinde açılıyor.

Thinglink, markaların websitelerine ve sosyal medya hesaplarına görsel kullanarak trafik çekmelerini kolaylaştırırken, aynı zamanda yaratıcı kampanyalar için de bir çok özelliği bir arada sunuyor.

Şimdilik her kullanıcı sadece 100 adet görsel oluşturabiliyor, ama site geliştikçe bu rakamın arttırılabileceğini öngörüyoruz.

İlk hamle Twitter’dan

Thinglink’te oluşturulan görseller Twitter ve Facebook üzerinde paylaşılabiliyor, websitesi ve bloglar üzerinde de kullanılabiliyor. Twitter’da link paylaşıldığında, Twitter üzerinden ayrılmadan oluşturduğunuz görseli herkes görüntüleyebiliyor, fakat Facebook üzerinde yaptığınız Thinglink paylaşımları şimdilik sadece link olarak post ediliyor.

Thinglink websitesinde diğer kullanıcıların oluşturduğu görseller sergileniyor ve site içi arama motoru ile farklı görsellere ve kullanıcılara ulaşılıyor. Site içi düzeni Pinterest’i andırıyor. Diğer kullanıcı profillerini takip etmek mümkün.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak