Tweet’lerinizi Hikayeleştirin

Twitter’ın son yıllık toplantısından nur topu gibi bir yenilik haberi daha doğdu! Twitter kullanıcılarının daha etkileşimli, zengin ve eşsiz içerik hazırlamalarını sağlayacak yeni bir özellik ile Twitter hikayeleri oluşturulabilecek.

Twitter üzerinde paylaştığımız binlerce Tweet, profil sayfamızda geçmişe doğru akarak sayfamızın en altına doğru ilerler. Bu Tweet’leri web sitenize veya bloğunuza gömmek istediğinizde ise teker teker uğraşmanız gerekiyordu… Ta ki bugüne kadar! Artık birbiriyle alakalı, görseli ve metni zengin birçok Tweet’i tek bir kare altında peş peşe ve hoş bir tasarımla toplayabileceksiniz.

Tweet’lerinizden tek bir kare oluşturmak için TweetDeck, Curator, Spredfast, Dataminr, ScribbleLive, Wayin veya Flowics’i kullanabilirsiniz. Bu sayfalardan biri aracılığıyla hikayenizi oluşturduktan sonra web sitenize gömmek için gerekli olan Collection API sayesinde, bir araya getirdiğiniz koleksiyonun URL’sini “Publish” platformundan elde edebilirsiniz. Hikayeleştirilmiş Tweet örnekleri için Twitter Developers sayfasındaki özel linki inceleyebilirsiniz.

Yazdığınız değerli Tweet’lerinizin web sitenizde etkileşim yaratmasını istiyorsanız, tek kare hikaye kurguları içerik üretmek için en iyi yollardan birisi.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak