Twitter 4 Üst Düzey Yöneticisiyle Yollarını Ayırdı

Twitter 2016’ya çalkantılı bir giriş yaptı. Şirket üst yönetiminde ciddi bir değişikliğe giden mikroblog şirketi eski CEO Dick Costolo döneminden kalan üst düzey yöneticileriyle yollarını ayırdı. Teknoloji Müdürü Alex Roetter, İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Skip Schipper, Global Medya Başkan Yardımcısı Katie Stanton ve Ürün Müdürü Kevin Weil’den oluşan 4 yönetici, son birkaç hafta içinde Twitter macerasına son verdi.

Bu değişikliğin sebebinin kendisinden ciddi atılımlar beklenen yeni CEO Jack Dorsey’nin hedeflerine ulaşmak için sadakati yüksek çalışanlarla devam etmek istemesi olduğu düşünülüyor. Tabii ki bu tartışmalar sadece spekülasyondan öteye gitmiyor, çünkü hiçbir yöneticiden ayrılışların sebebine dair net bir açıklama gelmedi. Spekülasyon ya da değil, yönetimde yapılan değişikliklerin somut bir sonucu daha vardı; o da yatırımcıların bu değişikliklerden hiç hoşlanmadığı. Yönetimdeki değişikliklerin sonucunda borsadaki Twitter hisseleri Ocak ayında %23 değer kaybetti.

Şirket çalışanları ise Jack Dorsey’e olan desteklerini göstermek için #OneTeam etiketiyle şirketlerini ne kadar sevdiklerini yine kendi platformları Twitter’da anlattı.

Jack Dorsey’in bir sonraki planlarının ne olduğunu herkes merakla bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak