Twitter En İyi Tweet’leri Üst Sıralara Taşıyacak

Twitter güncelleme ve yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Twitter bu kez kronolojik akış özelliği nedeniyle birçok önemli Tweet’in kullanıcıların gözünden kaçmasının önüne geçmek istedi.

Bu yeni akışta “en iyi Tweet’ler” en üst sıralarda yer alacak ve böylelikle kullanıcı Twitter’da olmadığı zamanlarda paylaşılmış Tweet’lerden en önemlilerini Twitter’a giriş yaptığında görebilecek. Şu an test aşamasında olan kronolojik olmayan akış iOS, Android ve web üzerinde sunuluyor.

Kimi kullanıcılar yeni akışın karışıklığa neden olacağını söylese de Twitter’ın Üst Düzey Mühendislik Yöneticisi Mike Jahr, bu özelliğin etkileşimi ve Retweet sayısını artıracağını söylüyor.

Eğer siz de akışınızın kronolojik olmayan düzende sıralanmasını istiyorsanız öncelikli olarak “Show me the best Tweets first” (“İlk önce en iyi Tweet’leri göster”) seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Yeni akışın kullanıcıların dediği gibi bir kafa karışıklığı yaratıp yaratmayacağının cevabını test aşamasından sonra hep birlikte tecrübe ederek öğreneceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak