Twitter Hesap Yönetiminde Adminlik Dönemi

Twitter resmi bloğundan yaptığı açıklamayla hesapların yönetimi için adminlik döneminin başladığını duyurdu. Artık Twitter hesaplarının şifrelerini paylaşmadan başka kullanıcıların yönetimine açmak, Facebook’ta olduğu şekliyle mümkün. Özellik şu an için yalnızca Tweetdeck ile kullanımlarda destekleniyor.

Tweetdeck kullanarak Twitter hesabınızı yönetmesini istediğiniz ekibi oluşturmak için yapmanız gereken; sol menüde yer alan “account” bölümünden hesaplara girerek “team” seçeneğini işaretlemek ve hesap yetkisi vereceğiniz hesabın kullanıcı adını girmek. Daha sonra hesap yetkilerini vermek istediğiniz kişinin hesabına da bu yetkiyi onaylaması için bildirim gidiyor.

Hesap yetkilerinin paylaşılması için “contributer” ve “admin” olmak üzere iki çeşit rol sistemi bulunuyor. “Contributor” rolünde tweet atabiliyor, takibe alabiliyor ya da takibi bırakabiliyor, listeler oluşturabiliyor. “Admin” rolünde olan kişi “Contributor” rolündeki kişinin rollerinin yanı sıra ekibin diğer kişilerini görerek rollerde değişiklik yapabiliyor.

Eğer hesap size aitse ve siz başka hesaplara roller veriyorsanız, hesabınızın şifresini istediğiniz zaman değiştirme ve bu uygulamanın iznini kaldırma yetkisi sizde olduğunu hatırlatmakta fayda var.
Bu yöntemle şifre paylaşma zorunluluğu ortadan kalkacağı için hesaplar koruma altında olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak