Twitter Highlights

Twitter, öne çıkan Tweet’leri bildirim yoluyla kullanıcılara sunduğu Highlights özelliğini duyurdu. Kullanıcıların öne çıkan Tweet’lere ulaşmalarını kolaylaştırmak adına yapılan bu değişiklikle en iyi Tweet’ler uygulamaya girmeyen kullanıcılara sunulacak ve kullanıcıların Twitter dışı deneyimi iyi yönde gelişecek.

Öne çıkacak Tweet’ler, takip ettiğiniz kişiler arasında popüler olan konu ve diyaloglar, sık iletişime geçtiğiniz kişiler, bulunduğunuz bölgede öne çıkan konu ve etkinliklere göre belirlenecek. Telefonunuzdaki Twitter uygulamasının bu özelliğini aktif hale getirdiğinizde günde iki defaya kadar öne çıkan Tweet’lerin hazır olduğuna dair bildirim alacaksınız. Bildirimi tıkladığınızda, Twitter uygulamasının farklı bir arayüzüyle devam edeceksiniz. Sağdan sola doğru geçiş yaparak öne çıkan konuların tamamını görebilecek, bu konular bittiğindeyse doğrudan kendi Tweet akışınızı görüntüleyebileceksiniz.

Highlights başlangıç olarak Twitter’ı İngilizce kullanan Android kullanıcılarına açık olacak. Özelliği ayarlar bölümünden mobil uyarılardan Highlights kutusunu tıklayarak aktifleştirebileceksiniz. Yakında tüm platformlarda sunulacak bu özellikle Twitter, dünyadaki tüm gelişmeleri kendi aracılığıyla yakalamanızı hedefliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak