Twitter İsimleri de Uzuyor!

Son günlerde Tweet atma karakter sınırlamasını 140’dan 280’e çıkartan Twitter herkesin gözdesi oldu ve bu özellik oldukça sevildi. Özellikle markaların işine çok yaradı çünkü işletme hesapları link detaylı Tweet’ler atarken sorun yaşıyorlardı. Kısaltsalar anlam bozulacak, kısaltmasalar sığmıyor… Twitter bunun yanı sıra güzel bir özellik daha sundu biz Twitter severlere. Acaba nedir?

20’den 50’ye…

Twitter şimdi de ismimizin karakterini uzatıyor. Nasıl mı? Şöyle; önceden Twitter ismimizde 20 karakter sınırlaması vardı. Şimdi ise bu sınırlama 50’ye yükseldi. Soyadı uzun olanlar yaşadı! Ayrıca karakterle bitmedi; isminizin yanına emojiler de ekleyebilirsiniz. Yalnız şunun farkına değinelim; kullanıcı adlarında bir farklılık yok, bu karakter artışı sadece isimlerimiz için geldi. Farkı ne diyecek olursanız eğer; kullanıcı adımız asında “@” ile yazarak etiketlediğimiz isminiz. İsim olarak bahsettiğimiz ise gerçek isminiz. Yani arkadaşlarınızın sizleri kullanıcı adınızdan değil gerçek isminizden tanır. Bu gerçek isminiz ise profilinizde görünür. Tabii ki isim bölümüne gerçek ismini yazmayanlar da mevcut fakat bunun amacı aslında bu şekildedir.

Karakterin artması değil de emoji güncellemesi oldukça dikkat çekici. Biz sevindik, ya siz? Twitter en güncel gündeme sahip sosyal medya platformlarından biri. Tüm yeni haberleri orada rahatça bulabilirsiniz ve gündemi takip etmek için en iyi platform diyebiliriz. Eminiz de çoğunuz kullanıyorsunuz. O zaman Twitter için dans vakti!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak