Twitter’ın Tasarımı Yenileniyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Twitter yeni tasarımını tüm kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Tasarım değişiminin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, Twitter’ın yepyeni bir tasarım test ettiği ortaya çıktı.

Mashable’da yer alan habere göre Twitter, Facebook’a benzer bir tasarımı küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ediyor. Tasarımın test edildiği profillerden biri de Mashable’ın editörlerinden Matt Petronzio’nun profili. Haberde yayınlanan ekran görüntülerine göre Twitter profilleri, Facebook’un tasarımına benzeyecek. Takipçi/takip edilen sayıları, favoriler, fotoğraf ve videolar sekme gibi tasarlanırken; kapak fotoğrafı daha genişleyecek ve profil fotoğrafı da sol sütuna yaslanacak. Tweetler ise satır şeklinde alt alta değil küçük kutucuklar halinde yana ve aşağıya doğru sıralanacak.

Twitter, şu an yayında olan tasarımı yine küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde 3 ay önce test etmeye başlamıştı. Eğer, bazı radikal değişiklikleri de içeren bu yeni tasarım test aşamalarını başarıyla geçerse, bir kaç ay içerisinde Twitter’ı yepyeni tasarımıyla görmek mümkün olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak