Twitter’a Yayınlanmış Tweet’leri Düzenleme Butonu mu Geliyor?

Twitter öyle bir yenilik müjdesi verdi ki duyan herkes Twitter’a bir kez daha hayran oluyor. Kısa süre sonra, Twitter’a “Düzenlemebutonu gelebilir. Bu özellik ile paylaştığımız Tweet’lerin metinlerini düzenleyebileceğiz.

Bu yeniliğin bir söylentiden ibaret olmadığının altını önemle çizmek isteriz. Çünkü bu büyük müjdeli haber, bizzat Twitter CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Yazım hatalarıyla dolu Tweet’lerimizi düzeltme hakkına sahip olabilmek sizce de çok güzel değil mi? Twitter’ı bu yeniliğe iten neden de kullanıcıların hatalı Tweet’lerini düzeltmek için büyük talepte bulunmaları olmuş. Biliyorsunuz normalde hatalı Tweet’lerimizi silip yeniden Tweet hazırlamamız gerekiyor. Bu ise çoğu zaman büyük zaman kaybı yaratıyor. Twitter bu yeniliği hizmete sunduğunda, yazım yanlışlarımızı ya da hatalı linkleriDüzenleme” butonu ile kısa sürede düzeltebileceğiz.

Bilmemiz gereken önemli bir detay daha var. Twitter yetkilileri, bütün Tweet’leri sınırsız şekilde düzenleme hakkına sahip olamayacağımızı da belirtiyor. Nedeni ise kötüye kullanımın önüne geçmek. Kamuoyunda büyük tartışmaya yol açan önemli Tweet’lerin silinmesi, hukuki açıdan büyük bir kanıtın yok edilmesi demek olabilir.

Umarız bu müjdeli haber, kısa süre içinde hayatımıza girer ve Tweet’lerimizde fark ettiğimiz hataları gönül rahatlığıyla düzeltiriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak