Twitter’da Dünya Kupası Heyecanı Sona Erdi!

Futbol tutkunları, bir Dünya Kupası’nı daha geride bıraktı. Biliyorsunuz tüm dünyanın gözü kulağı Rusya’da gerçekleşen büyük mücadeledeydi. Peki, Dünya Kupası heyecanı Twitter’da nasıl yaşandı?

Heyecan verici 64 maçın oynandığı Dünya Kupası’nda Twitter üzerinde 115 milyar gösterim oldu. Maç sonuçlarının tartışıldığı, bir sonraki maçla ilgili tahminlerin yürütüldüğü ya da oyuncuların sakatlıklarının konuşulduğu Tweet’ler #WorldCup etiketiyle Twitter’daydı.

Taraftarlar en fazla Tweet’i Fransa ve Hırvatistan arasındaki final maçı sırasında attı. Fransa ve Hırvatistan’ın final karşılaşması dahil olmak üzere en fazla Tweet ise canlı yayınlanan maçlar sırasında atıldı.

İşte hakkında en fazla Tweet atılan 5 karşılaşma:

 1. Fransa-Hırvatistan
 2. Brezilya-Belçika
 3. Brezilya-Meksika
 4. Fransa- Arjantin
 5. Kosta Rika-Brezilya

Diğer yandan taraftarlar, en fazla Tweet’i Kylian Mbappé‘nin Hırvatistan karşısındaki #WorldCupFinal zaferinde Fransa’nın dördüncü golünü attığı dakikalarda attı.

Gelin, kupa heyecanı boyunca Twitter‘da konuşulmanın en fazla olduğu anları görelim.

 1. Kylian Mbappé’nin Fransa’nın dördüncü golünü attığı an
 2. Brezilyalı oyuncu Philippe Coutinho’nun uzatmalarda attığı gol ile Brezilya’yı Kosta Rika karşısında 1-0 öne geçirdiği an
 3. Güney Kore’nin Almanya’yı 2-0 mağlup ettiği an
 4. Fransa’nın Hırvatistan’ı 4-2 yendiği an
 5. Belçika’nın Brezilya karşısında 2-1 galip geldiği an

Brezilya #WorldCup sırasında en fazla Tweet atan ülke oldu. Brezilyalı taraftarlar, takımlarına olan desteklerini attıkları Tweet’lerle de gösterdi ve kupa mücadelesi boyunca diğer ülkelere göre daha fazla Tweet gönderdi.

En fazla Tweet atan 5 ülke:

 1. Brezilya
 2. Japonya
 3. Birleşik Krallık
 4. Amerika Birleşik Devletleri
 5. Fransa

Kupa heyecanı boyunca sergiledikleri performanslar ile oyuncular da çok konuşuldu. Brezilyalı oyuncu Neymar Jr, en çok mention’lanan oyuncu oldu.

En çok mention’lanan 5 oyuncu:

 1. Neymar Jr
 2. Lionel Messi
 3. Cristiano Ronaldo
 4. Kylian Mbappé
 5. Philippe Coutinho

Kupa mücadelesi boyunca en fazla mention’lanan takım ise Brezilya oldu. Hakkında en fazla Tweet’in atıldığı 5 ülke şöyle:

 1. Brezilya (@CBF_Futebol)
 2. Fransa (@equipedefrance)
 3. Arjantin (@Argentina)
 4. İngiltere (@England)
 5. Portekiz (@selecaoportugal)

Bir Dünya Kupası heyecanı daha Twitter’dan böyle geçti. Bakalım bir sonraki Dünya Kupası mücadelesinde Twitter’da neler olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak