Twitter’da GIF Araması

Twitter geçtiğimiz yıl kullanıcıların ruh hallerini, neler yaptıklarını ya da eğlencelerini anlatan 100 milyondan fazla GIF paylaşıldığını açıkladı. Şimdiyse hem Tweet’lerde hem de direkt mesajlarda GIF paylaşımını kolaylaştıracak “GIF Araması” özelliğini duyurdu.

Bundan sonra Tweet ya da direkt mesaj yazarken GIF kütüphanesinden arama yapabilecek ve çıkacak GIF’lerden istediğinizi kullanabileceksiniz. Yazdığınız Tweet’le ilgili ya da paylaşmak istediğiniz herhangi bir GIF’i anahtar kelimeleri yazarak bulabilecek ya da kategorilere göre karşınıza çıkacak GIF’lerden istediğinizi seçebileceksiniz.

iOS, Android ve web’de olmak üzere dünyadaki tüm kullanıcılara kademeli olarak açılacak bu özellikle Tweet oluşturma bölümünde çıkacağı önceden duyurulan GIF butonuna tıkladığınızda karşınıza GIF kütüphanesi çıkacak. GIF kütüphanesinde yer alacak GIF’ler de Twitter’ın anlaşmalı olduğu Giphy ve Riffsy üzerinden gelecek.

Yeni duyurulan GIF butonunun ardından kısa sürede gelen bu özellikle beraber Twitter’ın GIF kullanımını yaygınlaştırmaya çalıştığını söylemek mümkün. Bakalım bu hamleye karşı diğer kanallardan nasıl gelişmeler gelecek?

Yoksa video savaşlarından sonra şimdi de GIF savaşları mı bizi bekliyor?

Karşılıklı yapılacak hamleleri yakın zamanda göreceğiz!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak