Twitter’da İşe yarayan Formüller

Tweet’lerinizi paylaşırken belli stratejilere bağlı kalırsanız etkisinin güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Stone Temple Consulting şirketinin Avrupa ve Amerika kıtalarında Latin alfabesiyle yazılan 4 milyon tweet‘i incelediği araştırmaya göre tweet’lerinize fotoğraf eklemek retweet sayısını 5 ila 9 oranında, favorilere eklenme sayısını da 4 ila 12 kat artırıyor. Bu etki sosyal medya gücü çok fazla olan kişilerin hesaplarında zayıflıyor. Mesela Justin Bieber ve Lady Gaga gibi çok takipçisi olan kişilerin Twitter hesaplarında mention ya da fotoğraf kullanması etkileşimi fazla etkilemiyor, hatta azaltabiliyor.

Stone Temple Consulting başka sonuçlar da bulmuş:

Hashtag
Şaşırtıcı bir şekilde hashtag uzunluğu etkileşimi etkilemiyor. Yani, ortalamadan uzun bir etiket kullandınız diye kendinizi o kadar kötü hissetmenize gerek yok.

Mention
İster iletinizin başında ister sonunda olsun, mention eklediğiniz zaman etkileşimi otomatik olarak düşürüyorsunuz. Bunun sebebi insanların yazdığınızı bir diyalog olarak algılaması ve tepki vermek istememesi.

Link
İletinize birden fazla link eklemek ilginç bir şekilde az miktarda da olsa etkileşimi artırıyor. Araştırmacılar bu sonucun sebebinin ne olduğuna dair herhangi bir yorum yapamamışlar.

Sektörünüze ve markanıza özel çok daha detaylı birçok analizi bir arada sunan BoomSocial Premium raporlarını denediniz mi? Denemek için lütfen tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak