Twitter’dan Çoklu Mesajlaşma ve Video Paylaşımı

Kasım 2014’te yayınladığımız “Twitter’ın Geleceği” adlı yazımızda 2015’te Twitter’da beklenen yenilikleri ve 2015 Ocak itibariyle bunların teker teker hayata geçirileceğini duyurmuştuk. Sözünü tutan Twitter, ilk hayata geçirdiği özellikleri blog sayfasında duyurarak herkesi mutlu etti.

Yeni özellik toplu mesajlaşma

Twitter, özel mesajlarını (direct messages) kalabalıklaştıran bir güncelleme geliştirerek mesajların gruplar halinde kullanılmasını sağladı. Arayüzde herhangi bir farklılık yaratmayan değişiklikle mesaj bölümüne gelerek çoklu bir sohbet sayfası açılabiliyorsunuz. Ancak ekleyebileceğiniz kullanıcı sayısında bir üst limit var; en fazla 20 kişiyi ekleyebiliyorsunuz. Kullanımı çok kolay olan bu yeni özellikte sohbette yer alan tüm kullanıcılar birbirlerini görebiliyor.

Video paylaşımı yarışına Twitter da dahil oluyor

Twitter’ın bir diğer yeni özelliği ise 30 saniyeye kadar video çekebilme. Ayrıca basit bir arayüzle düzenleme ve paylaşma imkanı da getiren ve fotoğraf paylaşır gibi videolarınızı yayına alabildiğiniz bu yeni özellik, Twitter paylaşımlarının 140 karakterden öteye gidebilmesinin önünü açıyor. Vine’ı satın alarak bünyesine katan Twitter, böylece giderek popülerleşen video paylaşımına da sessiz kalmamış oluyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak