Twitter’dan Emoji Tabanlı Hedefleme

Kullanıcıların Tweet’lerinde kullandıkları emoji’leri kişilerin ruh hallerinin, düşüncelerinin, tutkularının, korkularının ve duygularının bir yansıması olarak gören Twitter, bundan böyle markalarla kullanıcılarını anlık duygularla bağlantıya geçirebilecek.

Platformunda 2014 yılından bugüne toplam 110 milyar emoji Tweet atıldığını belirten Twitter, Dünya Emoji Günü olarak kabul edilen 17 Temmuz’da emoji tabanlı hedefleme özelliğini kullanıma sunacak.

Peki, sistem nasıl mı çalışacak?

Örneğin, Tweet’lerinde yiyecek emoji’si kullananlar hedeflenebilir hale gelecek. Diyelim karnınız aç ve canınız pizza çekti… Bir pizza emoji’si tweet’lediniz. Twitter’ın bu yeni hedefleme seçeneği sayesinde pizza emoji’niz ile yakınlardaki bir pizza restoranının radarına girmeniz mümkün olacak.

Emoji’lere göre kullanıcıları hedeflemek isteyen markalar ise resmi Twitter iş ortakları aracılığıyla gerçekleşecek. Markaların tüketiciye bir adım daha yaklaşmasına olanak sağlayacak emoji tabanlı hedefleme özelliği kosunda destek veren Twitter resmi iş ortakları listesi; AdParlor, Amobee, HYFN, Perion, SocialCode ve 4C olarak açıklandı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak