Twitter’dan Ramazan Emoji’leri

Ramazan ayı sadece bize gelmedi, Twitter’a da geldi. Ah nerede o eski ramazanlar? Eskiden Twitter mı vardı canım? Şaka yapıyoruz, o kadar eski kafalı düşünmüyoruz. Teknoloji ilerliyor, gelenek ve görenekler de dijitalleşiyor doğal olarak. Neyse, gelelim konumuza… Nasıl kullanılır bu emoji’ler dersiniz? Bir göz atalım.

Kullanımı Çok Basit!

Twitter’da ramazan ayı emoji’leri kullanılmaya başlandı. E, tabii ramazan ayı başladı çünkü! Emoji’leri görmek çok basit; #sahur veya #iftar etiketlerini kullandığınızda emoji’ler otomatik olarak çıkıyor. Sadece bunlar değil, #ramazan ve #kandil etiketleri de bu emoji’leri görmeye dahil. Aslında gelenek ve görenekleri, dini ritüelleri sosyal medyada paylaşmak insanları mutlu ediyor. Çünkü kabul edelim ramazan ayının ayrı bir ruhu var. Ne kadar eski ramazanlar artık olmasa da… Bu sefer şaka değil. :)

O zaman rengarenk Tweet’lerinizi bekliyoruz! Biraz ramazan ayının tadını Twitter’da da çıkaralım, ne dersiniz? Ramazan emoji’leri ay boyunca geçerli. Kullanın, kullandırın ve paylaşın ki dijital dünya da ramazan ayından nasibini alsın. Bu arada teşekkürler Twitter!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak