Ücretsiz Workplace Geliyor

Facebook, 2016’nın sonlarında iş dünyasının hizmetine sunduğu Workplace uygulamasının şimdi de ücretsiz versiyonunu test ediyor.

Workplace uygulamasından daha fazla sayıda şirketin yararlanmasını isteyen Facebook, ücretsiz sunacağı Workplace ile şirketlerde yoğun bir iletişim dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Her ne kadar akıllara Facebook’un iş dünyasının favori sosyal medya platformu LinkedIn’in tacını almaya çalıştığı gelse de Workplace’in LinkedIn’den çok farklı bir uygulama olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Aslında Slack‘in rakibi olarak görülen ve kullanım açısından Facebook’a çok benzeyen Workplace’i farklılaştıran tek nokta, arkadaşlarınız ve ailenizle kurduğunuz samimi diyaloglar yerine iş arkadaşlarınızla kurduğunuz resmi diyalogları kucaklaması. Şimdiye dek ücretli olarak şirketlerin hizmetine sunulan uygulama, test çalışmalarının ardından ücretsiz şekilde çalışanlarını bu platformda buluşturmak isteyen şirketlerin hizmetine açılacak.

Ücretsiz versiyonuna “Workplace Standard” adını veren Facebook, ücretli versiyonunu ise “Workplace Premium” olarak tüm iş dünyasına tanıtıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak