Yenilikler ile Twitter’da Daha Fazla Konuşma

Twitter, kullanıcıların birbirleriyle daha fazla konuşması için gıcır gıcır yenilikler peşinde… Şu an fikir aşamasında olan yenilikler arasında neler mi var?

Bol Soru Bol Cevap

Biliyorsunuz konuşma başlatmanın en etkili yollarından biri soru sormak. “Bu hafta vizyona hangi filmler giriyor?” gibi bir soru içeren Tweet attığımızda, kim bilir Twitter üzerindeki kaç bin kullanıcı bize cevap verir değil mi? İşte bu yüzden Twitter da konuşma başlatmak için kullanıcıların sordukları sorulardan yararlanma yoluna gidiyor.

Yeşil ve Mavi Tweet’ler

Twitter’ın diğer fikri, renkli Tweet’ler oluşturmak üzerine! Şöyle ki renk kodlaması yöntemiyle takipçilerimizin Tweet’lerini yeşil, kendi paylaştığımız Tweet’leri ise mavi renkte görebiliriz. Ayrıca bu yöntem ile fikirlerine önem verilen kişilerin Tweet’leri daha kolay fark edilerek konuşmaya katılma oranı artırılabilir.

Kullanıcı Adı Değişikliği ve Durum Bilgisi

Twitter, kullanıcıların istedikleri her an kullanıcı adlarını değiştirmesine de izin vermek istiyor. Böylelikle kullanıcılar günlük ruh hallerine ya da yaklaşan özel günlere göre daha yaratıcı kullanıcı adları kullanabilirler. Mesela yeni yıla girmeye hazırlandığımız şu günlerde, bazı kullanıcılar isimlerinin yanında “Christmas”  ya da “Noel” gibi özel kelimeler geçirmek isteyebilir. Bu arada Twitter kullanıcı adı değişikliğinin yanında, özellikle Facebook’tan çok iyi tanıdığımız “durum güncellemesi” özelliğini de sunmaya hazırlanıyor.

Bu yenilikler Twitter’daki konuşmaları ne kadar artırır bilinmez ama Twitter’ın bu konudaki çabası gerçekten alkışa değer…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak