Instagram Keşfet Sekmesi ve Arama Özelliği Yenilendi


Instagram
geçtiğimiz günlerde iki büyük yenilik yaptığını duyurdu. Öne çıkan etiket ve konu özellikleriyle güçlenmiş bir keşfet sekmesi ve aradığınız konulara kolayca ulaşmanızı sağlayacak kapsamlı arama özelliğiyle günde 70 milyon fotoğraf ve videonun paylaşıldığı Instagram’da artık daha detaylı ve nokta atışı bir deneyim sizi bekliyor.

Yenilenen Keşfet Sekmesi

Yenilenen keşfet sekmesiyle artık etrafınızda ve dünyada olup bitenleri anlık olarak takip edebileceksiniz.  Öne çıkan etiketler ve öne çıkan mekanlar görsel ağırlıklı olarak keşfet sekmesinde yer alacak ve insanların o an neler yaptıklarını görme imkanı sunacak. Ayrıca yine keşfet bölümünde yer alacak farklı konu başlıklarında alanında uzman kişilerin ilgi çekici paylaşımları da bir arada yer alacak.

Yeni keşfet sekmesi şimdilik sadece Amerika’da kullanılabilecek, ilerleyen zamanlarda tüm dünyaya yayılması planlanıyor.

Detaylı Arama

Gelelim bir diğer özellik olan detaylı aramaya. Son güncellemeyle arama kategorileri genişliyor. Artık yaptığınız aramalarda yalnızca tek bir mekandan yapılan paylaşımlara ulaşabileceksiniz. Böylece örneğin sadece bir sonraki tatil durağınız ya da görmek istediğiniz yer hakkında detaylı içeriğe ulaşabileceksiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak