Twitter’dan Reklamverenler İçin İki Yeni Araç

Twitter’ın kurucusu ve aynı zamanda yeni CEO’su Jack Dorsey, reklamverenlerin Twitter’a daha çok yatırım yapmasını sağlayacak bir adım attı. Twitter Publisher Network değişim geçirerek Twitter Audience Platform, yani Twitter İzleyici Platformu adını aldı.

Reklamverenlerin kullanıcıları ve izlenme faaliyetlerini analiz etmesini kolaylaştıracak Twitter İzleyici Platformu’ndaki bu iki yeni araç; Tweet görünürlüğü ve video izlenme sayıları.

Artık video izleme sayılarını tek bir tık ile görebilen reklamverenler, aynı zamanda Tweet etkileşim kampanyalarını Twitter İzleyici Platformu’na (Twitter Audience Platform) kolayca taşıyabiliyor. Twitter, mobil uygulamadaki kullanıcı adı ve anahtar kelimeler gibi hedeflemeleri de kampanyanıza kolayca ekleme şansı sunarken sponsorlu videoları %100’ü göründüğü anda tüm cihazlarda otomatik olarak oynatılabilme imkanı da veriyor. Bu sayede reklamverenlerin uygulama içi kitlelerine daha iyi bağlanabilmeleri sağlanıyor.

Yaratıcılık Fırsatı Sunan Yeni Özellikler

Twitter yeni kreatif özellikler de sunuyor. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

İzleyici Platformu’nda, Tweet etkileşim kampanyaları interstisyel (arayer) özellikli yerli reklamlara, video kampanyaları uygulama içi video reklamlara ve uygulama yükleme ya da yeniden görünürlük kampanyaları interstisyel (arayer) banner reklamlarına dönüştürebiliyor.

Twitter İzleyici Platformu ile kullanıcılar sizi reklamlardan direkt Retweet edebiliyor ya da favoriye de alabiliyorlar. Markaların daha iyi aksiyon alabilmeleri için kişiselleştirilebilir Call-to-Action özelliği de eklenmiş durumda.

Dünya çapındaki bütün müşteriler için sunulan Twitter İzleyici Platformu, mobil uygulama indirmelerine yönelik kampanyalar için ise şu an sadece seçilmiş müşteriler tarafından test ediliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak