1 Milyar Kişi Her Gün WhatsApp’ta!

WhatsApp’taki aktif kullanıcı sayısı gittikçe büyüyor! Uygulamanın blog sayfasında yayınlanan infografikteki son verilere göre her gün 1 milyar kişi WhatsApp‘ı kullanıyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı bundan çok daha önce 1 milyarı geçen WhatsApp, bu rakamı da 1,3 milyara taşımayı başarmış. Özetle WhatsApp‘ın sanal nüfusu, dünyanın en yüksek nüfuslu ülkeleri Çin ve Hindistan ile kafa kafaya yarışıyor!

İnfografikteki diğer ilgi çekici bilgiler ise şöyle:

  • WhatsApp’ta her gün 55 milyar mesaj gönderiyor.
  • WhatsApp’ta her gün 4,5 milyar fotoğraf paylaşıyor.
  • WhatsApp’ta her gün 1 milyar video paylaşıyor.

60 farklı dilde desteklenen WhatsApp, artık dünya liderlerinin arasındaki yerine iyice yerleşti. Ancak en yakın rakibinin nefesini hemen ensesinde hissediyor. WhatsApp’ın Facebook tarafından piyasaya sürülen kardeş uygulaması Messenger daha nisan ayında 1,2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı. Yani, WhatsApp yerinde çok da rahat değil.

Hangisi öne geçerse geçsin Facebook için çok da bir şey fark etmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu iki uygulama bir arada düşünüldüğünde dünyadaki mesajlaşmaların neredeyse tamamına yakınının Facebook üzerinden ilerlediğini görüyoruz. Bu ise WhatsApp-Messenger çekişmesinden çok daha önemli.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak