200 Milyon Kullanıcı Pinterest’te!

Bazı sosyal medya platformları diğer devler kadar popüler olamasalar da istikrarlı büyümelerine devam ediyor. Kadın kullanıcıların daha yüksek oranlarla tercih ettiği Pinterest de onlardan biri.

İster peşpeşe harika fotoğraflara bakmak, ister sosyalleşmek, ister ilham almak için olsun, her ay 200 milyon kullanıcı Pinterest‘in renkli dünyasında geziniyor!

Pinterest, aylık kullanıcı sayısı açısından Facebook ve Instagram‘ın çok çok gerilerinde olsa da Twitter ve Snapchat‘in hemen arkasında, ayrıca LinkedIn‘in de önünde.

Kullanıcılarının yarısı ABD’de yaşayan Pinterest, bu günlerde ABD dışında daha çok büyüyor. Yeni kullanıcıların %75’i ABD dışı ülkelerden geliyor. Her ay 100 binden fazla Pin‘in paylaşıldığı Pinterest‘teki aramaların %85’i mobilde gerçekleşiyor.

200 milyon kullanıcısına teşekkür eden Pinterest, duyuru yazısında 2 yeni özelliğin de müjdesini verdi. Bunların ilki pano bölümleri olacak. Test aşamasında olan özellik, farklı fikirleri bir araya getiren panolarınızı dilediğiniz gibi bölümlere ayırarak daha güzel organize etmenizi sağlayacak.

Pinterest müdavimlerini bekleyen bir diğer özellik de platformdaki çoğu yeniliği ilk test edenler arasında yer almaları için verilecek davetiyeler! Davetiyeler herkese açık olmayacak ve platformun şimdilik sızdırdığına göre her isteyen bu davetiyeleri alamayacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak