En Etkili İsimlerin Motivasyon Şarkıları Şimdi Spotify’da!

Seçkin aktüel dergi TIME, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en etkili insanlarının listesi 2019 TIME 100’ü yayınladı. İçerisinde birçok tanıdık ismin yer aldığı bu listede, dünyaya ve popüler kültüre yön veren insanların dinlerken keyif aldığı, motivasyon kaynağı olan şarkılara da yer verildi. Ortaya çıkan liste ise Spotify’da bir araya geldi.

“Hangi şarkı size ilham veriyor?” sorusuna dünyanın en etkili isimleri tarafından verilen yanıtlardan bazılarını ise aşağıda sizler için derledik. Eminem’den Beethoven’a kadar çok değişik müzik ve yaşam tarzlarından parçalar barındıran bu liste ilginizi çekebilir.

1. Khalid, şarkıcı-söz yazarı-Fleetwood Mac “Dreams”

“Fleetwood Mac en sevdiğim gruplardan biri ve benim için her zaman ana ilham kaynağı oldular. Stevie Nicks’i çok seviyorum ve sesi muhteşem. “Dreams” zamansız bir şarkı ve bu müzikte olmak istediğim her şeyi temsil ediyor.”

2. Glenn Close, oyuncu-Giacomo Puccini’nin Turandot’undan “Nessun Dorma!”

“Cerrah olan babam, plakçalara bu plağı koyup oturma odasının ortasında yumruklarını sıkarken oturarak tüm sesiyle bu şarkıyı söylerdi. Kendine güç vermek için hep şarkı söylerdi.”

3. Ryan Murphy, senarist, yönetmen ve yapımcı-Petula Clark “Downtown” 

“Ailemin evinde bir kaşıkla bu şarkı söylerken çekilmiş bir videom var. Bütün bunlar yaşama katılıp hayatınıza dair bir şeyler yapmakla ilgili.”

4. Aileen Lee, girişim yatırımcısı-Miley Cyrus “The Climb” 

“Koşu yaparken dinlemeyi en sevdiğim şarkılardan biri.”

5. Alex Morgan, atlet-Jack Johnson “Better Together”

“Bizim düğün şarkımızdı ve muhtemelen bu şarkıyı gülümsemeden dinleyemem.”

6. Caster Semenya, atlet-Eminem “Not Afraid” 

“Özellikle bana hitap ediyor gibi hissediyorum. Hiçbir şeyden korkmuyorum.”

7. Indya Moore, oyuncu-Jamila Woods “EARTHA” 

“Şarkı, Jamila’nın erkekler için hayattan taviz vermeme ve yaptıkları için onlardan hesap sorma konusunda Eartha Kitt ile paylaştığı duygulara dayanıyor.”

8. Jennifer Hyman, Rent The Runway CEO’su ve kurucu ortağı-Bee Gees “To Love Somebody” 

“Ben büyük bir romantiğim ve hayattaki en önemli şeyin kimi sevdiğiniz ve zamanınızı kiminle geçirmeyi istediğiniz olduğuna inanırım. Bu şarkı bana, sevdiklerimin benim için ne kadar önemli olduklarını göstermenin, kendi mutluluğum için de ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.”

9. Desmond Meade, Florida Hakları Restorasyon Koalisyonu Başkanı-Eminem “Lose Yourself” 

“Hayatta daha önce yıkılmış olabilir, başarısız olmuş olabilirceğinizden, ama uzun zamandır istediğiniz şeyi elde etmeniz için hayatın size yine bir fırsat sunduğundan bahsediyor. O fırsat eline geçtiğinde anı mı yakalayacaksın yoksa vaz mı geçeceksin?”

10. Hoesung Lee, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli Başkanı- Ludwig van Beethoven “Symphony No. 9” 

“Umutlu ve cesur olmak için hala bir neden var.”

Eğer siz de başarının sırrının müzikte olduğuna inanalardansanız, TIME 100’den ilham alan çalma listesinin tümünü buradan dinleyebilirsiniz:

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak