Ameliyathanelerde En Çok Rock Müzik Yankılanıyor

Herkesin motivasyonunu artıran ve ilgilendikleri konuya odaklanmalarını sağlayan bir müzik türü vardır. Peki, sizce ameliyat masasında bir hayat için mücadele eden doktorların favori müzik türü nedir? Spotify bu sorunun peşinden gitti ve araştırmaları sonucunda cerrahların ameliyata girdiklerinde en çok rock müzik dinlediklerini ortaya çıkardı. Gerçekten çok ilginç bir bilgi değil mi bu?

Araştırma doktorların ameliyat esnasında %49 rock müzik, %48 pop müzik, %43 klasik müzik, %24 caz ve %21 R & B dinlediklerini söylüyor. Doktorlar özellikle Metallica, Led Zeppelin, AC/DC ve Scorpions şarkılarını sıklıkla tercih ediyor.

Cerrahların neden ameliyat sırasında müzik dinlemek istediklerinin cevabı ise müziğin sakinleştirici ve dinlendirici etkisinin yanında odaklanmayı sağlaması olarak açıklanıyor.

Spotify yaptığı bu araştırmayla yalnızca doktorların müzik dinleme alışkanlıklarını ortaya çıkarmıyor, müziğin etkisinin büyüklüğüne de vurgu yapıyor adeta. Cerrahların ameliyatta en çok tercih ettikleri şarkılardan oluşan Spotify çalgı listesini dinlemek için tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak