Artık Çocukların da Bir Müzik Platformu Var: Spotify Kids

Milyonlarca şarkıya ve ortam akışına (podcast’a) ev sahipliği yapan Spotify, şimdi tamamen çocuk dostu bir uygulamayla karşımıza çıkıyor: Spotify Kids.

Peki, nedir bu Spotify Kids‘in bildiğimiz Spotify‘dan farkı?

Sizin için kısaca özetleyelim:

  1. Öncelikle Spotify Kids, halihazırdaki Spotify uygulamasında açılan bir özellik değil, tamamen ayrı bir uygulama. Yani telefonunuzdaki uygulama mağazasından Spotify Kids indirmeniz gerekiyor.
  2. Uygulamadan yalnızca Spotify‘ın “Aile İçin Premium” üyeliğine sahip olanlar faydalanabiliyor. “Spotify Aile İçin Premium” paketi, aynı çatı altında yaşayan aile üyelerine toplam 6 Premium hesabı aynı anda kullanma hakkı veriyor. İlk defa abone olanlar 3 ay ücretsiz deneme süresinin sonunda ayda 20,99 TL‘ye aboneliklerini devam ettirebiliyorlar.
  3. Uygulamaya “Spotify Aile İçin Premium” hesabınızla giriş yaptıktan sonra çocuğunuzun adını ve doğum tarihini giriyorsunuz. Ardından büyük çocuklar için mi yoksa küçük çocuklar için mi içerik istediğinizi seçip yaşına uygun içeriklerin filtrelenmesini sağlıyorsunuz. Spotify Kids‘teki tüm içerikler, çocuklara uygunluk açısından gerçek Spotify editörleri tarafından denetleniyor. Sadece çocuklara uygun şarkılar bu uygulamadan yayınlanabiliyor. Spotify Kids, şimdilik sadece 3 yaşın üstündeki çocuklara göre içerik sunuyor.
  4. Çocuğunuz seveceği bir avatar seçip dinlemekten hoşlanacağını düşündüğünüz müzikleri hemen sıralamaya başlayabiliyorsunuz. Dilerseniz Spotify Kids kullanıcılarınızı daha fazla çocuk hesabı ekleyerek artırabiliyorsunuz.

İlginizi çekti değil mi? Özellikle ebeveynler için öyle olduğunu düşünüyoruz. ☺️

Spotify Kids ilk önce İrlanda‘da beta testlerine başladı ancak ilerdeki bir tarihte tüm dünyada kullanıma açılacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak