American Apparel’ın Sosyal Medya Kampanyası

Firmaların, hedef kitleleri tarafından Twitter’da takip edilebilmeleri için bir neden yaratmaları çok önemli. Orta ve küçük ölçekli firmalar, sosyal ağda kurdukları sayfalara binlerce insanın çabucak üye olacağını düşünerek hata ediyor. Markanıza ve marka kültürünüze bağlı olarak cesur, sıra dışı ve tartışma yaratacak bir strateji geliştirebilirsiniz, ancak bu sayede takip edilebilir ve size yarar sağlayacak bir sosyal medya enstrümanı yaratılmış olur.

American Apparel, küçük bir şirket değil, iyi tanınan ve sıkı takip edilen bir markadır. “Cinsellik” öğesinin çekici etken olarak kullanıldığı kampanya, sosyal medyayı etkin kullanmak isteyenlere iyi bir örnek oluşturuyor. Üstelik bu cesur kampanya, şirket kültürlerine ve markalarına uygun şekilde tasarlanmış.

American Apparel’in son kampanyasının adı “Best Bottom in the World”. Bu bir yarışma ve katılımcılar kalçalarını fotoğraflayarak yarışmaya katılabiliyor. Binlerce insan yarışmayı Facebook ve Twitter’dan takip ederek oylama yapıyor. Görünüşe göre kampanyanın etkisi önümüzdeki günlerde giderek artacak. Yaratıcı ve ilgi çekici bir fikir, buna açık markaları sosyal medyada tırmandırıyor. American Apparel’in facebook kampanyasına linkten göz atabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak