Bifteği Arkadaşlık Listesinden Çıkaran Biftek Sosu

2014’ün en başarılı sosyal medya kampanyalarından biri hiç şüphesiz Facebook profilinde bifteği arkadaş listesinden çıkaran A. 1. Steak Sauce oldu!

Üzerinde “Biftek Sosu” yazan bir sos görseniz, aklınıza otomatik olarak bu sosun biftekle tüketilebileceği gelir. A. 1. Steak Sauce, bu düşünceyi değiştirmek istedi. Çünkü sos, birçok gıda ürünü ile mükemmel bir tamamlayıcı olarak tüketilebiliyor ve A. 1. Steak Sauce, bu özelliğini piyasaya tanıtmak istiyor. Marka, yaratıcı bir kampanya ile sosun birçok partneri olabileceğini vurgulamak adına Facebook’tan ilham alıyor.

Facebook’ta yayınlanan komik videoda, A. 1. Steak Sauce’un Facebook profilini ve Steak ile ilişki durumunu görüyoruz. Büyük bir aşk yaşayan ikili Facebook üzerinden yaptıkları paylaşımlarla ilişkilerini gözler önünde yaşamakta… Bir gün A. 1. Sauce’a sosis, somon, tavuk gibi diğer gıda ürünlerinden arkadaşlık istekleri geliyor. İlk başlarda istekleri kabul etmekte çekinden davranan A. 1. daha sonra arkadaşlık tekliflerini onaylıyor ve yeni arkadaşlarıyla geçirdiği güzel anları Facebook üzerinden paylaşmaya başlıyor. Bu durumda da biftek ile olan ilişki statüsünü “karmaşık” olarak değiştiriyor.

Videonun sonunda diğer dostlarının yanı sıra, biftek ile de eski arkadaşlığına kaldığı yerden devam etme kararı alan A. 1., tüm gıdalarla mükemmel bir tamamlayıcı olabileceği fikrini zihinlerimize kazıyor.

Sosyal medyada zekâ ve mizah kullanmanın müşteri kazanmak için harika bir yol olduğunu gösteren kampanyanın bir başka sosyal bileşeni, A.1. olarak Pinterest’te tüm gıda çeşitlerinden oluşan bir pano yaratılması… Kolay yemek tarifleri içeren Pinterest sayfası, bu sayede müşterilere ekstradan bir fayda da sağlamış oldu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak