Carousel Reklamları Instagram Hikayeler’de!

Gün geçmiyor ki Instagram Hikayeler’e yeni bir özellik gelmesin. Instagram Hikeyeler’e reklam verme özelliği zaten gelmişti. Şimdi ise Instagram, Carousel reklamları, hikayeler için kullanıma sunuyor! Yani demek oluyor ki; tek bir reklamda birden fazla görsel veya video kullanabileceksiniz.

 

Bu Daha Başlangıç!

Özellikle markaların ve işletmelerin sıklıkla kullandığı Instagram Hikayeler’de reklam özelliğine Carousel (dönen) reklamlar da dahil oldu. Böylece Instagram işinizi kolaylaştırdı. Hikayenize reklam verirken artık birden fazla, daha doğrusu üç görsel veya video kullanarak harika reklamlar yaratabileceksiniz. Bu daha diğer kullanıcılara daha şık bir görüntüyle ve daha hızlı ulaşmanızda yardımcı olacak. Neden “üç” diye soracak olursanız; bu soruya Instagram’dan güzel bir cevap var. “Bu daha başlangıç!” diyor Instagram… Instagram Hikayeler’e reklamları biliyorsunuz ki Facebook Ad Manager’dan yapabiliyoruz. Hatırlatalım istedik.

İşletmelerin oldukça işine gelecek bu özellik. Hatta duyduğumuza göre, özelliği duyar duymaz çalışmalara başlayan markalar bile varmış! GAP, Netflix gibi… İyi bir fırsat sundu bize Instagram. Reklam vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak