Cookoo Watch

Cookoo Watch ile iPad ve iPhone’nuz artık kolunuzda!

Google Glass ve akıllı saatler ile “giyilebilir” teknolojiye doğru yol alıyoruz. Ben de size bu hafta, A’ Design Award tasarım ödüllü, cep telefonunuza / tabletinize bağlanabilen, sizi bildirimler ile uyaran, cihazınızı kontrol etmenizi sağlayan ve şarj etmenize gerek olmayan ilk analog akıllı kol saati Cookoo Watch’tan bahsedeceğim. Saatinizi kolunuza taktıktan sonra; yapmanız gereken AppStore’dan Cookoo Watch uygulamasını iphone’nuza indirip telefonunuz ile Cookoo Watch’unuzu eşleştirmek. Bu akıllı saat şimdilik yalnızca iPhone ve iPod Touch ile uyumlu.

Uygulamayı iPad’inizde de kullanabiliyorsunuz ancak ‘compatible’ değil; yani iPhone boyutlarında çıkıyor karşınıza. Firma yetkilileri çok yakında Android versiyonunda Play Store’da yerini alacağını belirtiyor. Cookoo Watch’u akranlarından ayıran en büyük özelliği analog olması ve ayrı bir şarja ihtiyaç duymaması(standart değiştirebilir saat pili  ile çalışıyor). Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri, sürekli telefonu elimize alıp kontrol etme ihtiyacı duyuyoruz. Gelen bir bildirim, mail ya da cevapsız arama var mı diye. Hatta kolumuzda saat olduğunu unutup saat kaç diye telefonumuza bakar olduk. Cookoo Watch bu alışkanlıkları biraz da olsa azaltabilecek bir cihaz. Cookoo Watch bunu Bluetooth 4.0 teknolojisi ile yapıyor. Saati eşleştirdikten sonra denediğim ilk şey ise bu bağlantının kaç metreye kadar olduğunu test etmek oldu. Bağlantı 8-10 metrelik bir alanda sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Tabii arada duvar vb. engeller kapsama alanını olumsuz etkileyebiliyor.  Bağlantı kopmadan önce saat size bir uyarı veriyor. Türkçe desteği ve 5 metreye kadar suya dayanıklı olan Cookoo Watch için 6 farklı renk (gümüş, siyah, pembe, mavi, beyaz, yeşil)  seçeneği mevcut. Saatin satış fiyatı 319 TL. Bir Cookoo Watch sahibi olmak için bir Turkcell mağazasından alabilir  ya da www.eddeonline.com sitesinden sipariş verebilirsiniz. Garanti süresinin 1 yıl olduğunu hatırlatmakta fayda var.

‘Command’ tuşu ile temel müzik oynatma, durdurma, ileri-geri sarma komutları verebilir, Facebook yer bildirimi, uyumlu cihazınızdan fotoğraf ve video çekimi yapabilir ve telefonunuzun yerini tespit edebilirsiniz. Ayrıca, gelen / cevapsız çağrılar, Facebook post ve mesajlar, Twitter mentionları, takvim hatırlatıcıları, düşük pil uyarısı, alarmlar için bildirimler alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak