Daha Az Yer Kaplayan Yeni Bir Twitter’a Ne Dersiniz?

Tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek isteyenlerin tercih ettiği popüler uygulama Twitter, şimdi “light” olarak tabir edebileceğimiz Twitter Lite versiyonuyla karşımızda. Yavaş ağ bağlantıları, pahalı mobil internet paketleri ve mobil cihazlardaki saklama alanı eksikliğini dikkate alarak geliştirilen bu versiyonla şirket, Twitter‘ı kullanmanın önündeki engelleri aşmayı ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor.

Bunun sonucunda geçtiğimiz yıl şirket, Twitter Lite‘ı Google Play Store‘da bir uygulama olarak yayınladı. Bu versiyon, internet kullanımını en aza indiren, yavaş ağlarda hızlı şekilde yüklenen ve cihazınızda daha az yer kaplayan bir uygulama. Twitter Lite, şimdi 45’ten fazla ülkede daha Google Play Store’da satışa sunulmuş durumda. Bu ülkelerden bazıları; Arjantin, Beyaz Rusya, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve.

Gelin, Twitter Lite’ın özelliklerine yakından bakalım;

Veri tasarrufu: Veri tasarrufu özelliğini etkinleştirerek, telefonunuzda hangi görüntülerin ve videoların yükleneceğini kontrol edebilirsiniz. Paranızdan ve harcadığınız internet paketinden gerçek zamanlı olarak tasarruf etmenize yardımcı olan özellik ile “Resim yükle” veya “Video yükle” seçeneğine dokunarak istediğiniz içeriği istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz.

2G ve 3G ağlar için üretildi: 3MB’lık bir yükleme boyutundaki Twitter Lite uygulamasını indirmek hem internet hem de yer alanından tasarruf ettiriyor. Böylece zayıf interneti olan ağlarda hızlı bir şekilde yüklenebiliyor. Uygulamayı 2G veya 3G‘de kullanırken, içeriğin Twitter Lite’da hızlı bir şekilde yükleneceğini fark edeceksiniz. Şirket, bu özellikle, ne tür bir ağda olursanız olun dünyada neler olup bittiğini görebilmenizi sağlamayı amaçlıyor.

Yer imleri: Önemli Tweet’leri daha sonra saklamanızı sağlayan yer imleri, daha fazla internet paketine ya da daha iyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuz zaman Tweet’leri kolayca okumanızı sağlayan bir özellik.

Push bildirimleri: Twitter Lite, push bildirimlerini destekleyerek dünya çapında popüler konuları ve neler olup bittiğini takip etmenizi sağlar.

Gece modu: Zaman çizelgenizi daha karanlık bir temaya getirerek göz sağlığınızı koruyan ve Tweet’leri daha kolay okunabilir hale getiren gece modu, yine Twitter Lite’da olan bir özellik.

Twitter Lite ile mobil internetinizden veya telefonunuzun saklama alanından fedakarlık etmeden; haber, spor, eğlence, politika ve sizin için önemli olan diğer konularda gerçek zamanlı güncellemeleri kolayca alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak