Dans Eden Trafik Işığı

Kimse beklemeyi sevmez, özellikle de trafikte yanan kırmızı ışığı… Beklememiz gerektiğini işaret eden ve duran bir insan ikonuna sahip kırmızı trafik ışığında yayalar, beklemeyi sevmedikleri için sürekli kendilerini tehlikeye atarak karşıya geçmeye çalışır. Smart Mini Electric Cars bu durumu değiştirmek için eğlenceli bir yöntem bulmuş.

Smart’ın şehir hayatını kolaylaştırmak ve biraz eğlence katmak için başlattığı #WhatAreYouFor kampanyasının bir parçası olan bu çalışma sayesinde hiçbir yaya kırmızı ışıkta kendini yola atmıyor. Çünkü şehir merkezine kurulan siyah bir odaya giren insanlardan tek başlarına dans etmeleri isteniyor. Hareket sensörü sayesinde içerideki kişinin yaptığı tüm figürler, şehrin merkezindeki kırmızı trafik ışığına yansıtılıyor.

Kırmızı ışık yandığında karşılarında dans eden bir insan ikonu gören yayalar, ilk önce şaşırıyor daha sonra da bu eğlenceye ortak oluyorlar. Dans etmeye başlayan yayalar, kırmızı ışığın tadını çıkarırken hayatlarında tehlikeye atmamış oluyor. Smart’ın adına yaraşır şekilde bulduğu bu eğlenceli ve güvenli çözüm bizde de işe yarar mı dersiniz?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak