DP Ödülleri’nden Üç Ödülle Döndük!

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği DP Ödülleri’nden Tick Tock Boom olarak 3 ödülle dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyada hızla gelişen doğrudan pazarlamanın en iyi projelerinin ödüllendirildiği gecede, “Tenis Biziz” kampanyamızla “Viral Pazarlama Faaliyetleri ve “En Yaratıcı Doğrudan” Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde 1’incilik ödülünü, “El Alem Ne Der?” kampanyamızla ise “Viral Pazarlama Faaliyetleri” kategorisinde 2’ncilik ödülünü kucakladık.

Daha önce katıldığı MIXX ve Felis gibi önemli organizasyonlardan ödüllerle dönen “Tenis Biziz” kampanyamızı gelin, bir kez daha hatırlayalım.

“Tenis Biziz!”

TEB Tennis Stars Series etkinliğinde şarkıcı Bülent Serttaş’ın, ünlü tenisçi Maria Sharapova ve milli tenisçi Çağla Büyükakçay‘ın mücadelesini en önden izlemesi ve sonrasında Serttaş’ın Sharapova ile attığı selfie’ye gelen tepkilerle Twitter’da yer yerinden oynamıştı. Tenis sporuna gönül veren Serttaş’ın ise bu tepkilere verdiği “Doğum günümdü” Tweet’i kısa sürede viral olmuştu. Biz de Tick Tock Boom olarak markamız We Are Tenis Türkiye için bir kampanya hazırladık.

Gündemde tenis özelindeki viral etkiden faydalanarak, tenisi ülkemizde herkese sevdirmek ve tenisin belirli bir zümreye ait olmadığını anlatmak istedik. Tenisin aslında “ata sporumuz” olduğunu gösteren filmimizde başrolü tabii ki Bülent Serttaş’a vererek tenisin geniş kitlelere hitap etmesini sağladık.

“El Alem Ne Der?”

8 Mart Kadınlar Günü için hazırladığımız ve yine MIXX, Stevie gibi prestijli ödüllerin ardından ve şimdi de DP Ödülleri‘nde başarı kazanarak bize gurur yaşatan “El Alem Ne Der?” kampanyamızı da hatırlamadan olmaz elbette.

Müşterimiz TEB Kadın Bankacılığı için hazırladığımız bu projede; BoomSonar sosyal medya takip ve analiz aracını kullanarak 27 anahtar kelime belirledik ve sosyal medyada kadınların iş hayatına bakış açılarını yansıtan konuşmaları araştırdık. Kadınların iş hayatına katılımının önündeki engellerin ne olduğunu, bunları nasıl dile getirdiklerini öğrenmek bizim bu kampanyadaki motivasyon kaynağımız oldu. BoomSonar’dan aldığımız veri analizi sonucunda kadınların iş dünyası için otokontrol oluşturduklarını ve sosyal medyada bunu en çok “El alem ne der?” söylemi ile dışa vurduklarını gördük. İşte tam da bu noktada hazırladığımız reklam filmimizde “El alem ne der?” korkusuyla hareket etmeyen, iş dünyasında var olmak için cesurca hayallerinin peşinden koşup büyük adımlar atan kadınların hikayelerini izleyiciyle buluşturduk.

Bu güzel işlerde ve bu anlamlı ödüllerde emeği geçen tüm ekibimize ve bize duyduğu güven için uzun süreli iş ortağımız TEB’e teşekkür ediyor, yine çarpıcı işlerde ve yepyeni ödüllerde görüşmek üzere diyoruz!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak