Facebook 360 Derece Video Reklamları

Eylül ayında duyurduğumuz Facebook’un 360 derece video oynatabilme özelliği tüm profil ve marka hesaplarının kullanımına açıldı. Öncesinde seçili birkaç sayfaya açılan özellik sadece web ve Android kullanıcıları tarafından görüntülenebilirken, artık iOS cihazlar üzerinden de erişilebilir durumda.

Samsung Gear VR üzerinden de desteklenen Facebook 360 derece videoların bir diğer iştah açıcı özelliği ise bir reklam türü olarak da yayına alınmış olması. Yani markalar özel bir ekipmanla hazırlayacakları 360 derece videolar ile Facebook reklamı da verebilecekler.

Facebook desteklediği ve daha da ön plana çıkarmak istediği 360 derece videolar için üreticilerin kullanması amacıyla bir mikro site yayına aldı. Zaman Tüneli’nde görüntülenme şekillerinin görülebileceği mikro sitede aynı zamanda video örnekleri de yer alıyor.

Bu özelliğin açılması ile markaların da kullanmaya başladığı 360 derece videolar, birçok yaratıcı işin parçası olacak gibi görünüyor. Türünün ilk örneği olan 360 derece video reklamlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

From this height, do you feel excited? Or do you feel the fear? Walk in the sky in the palm of your hands with this…

Posted by Samsung Gulf on 30 Ekim 2015 Cuma

NESCAFÉ #GoodMorningWorld 360°

Whatever time, it’s never too late to pump up the volume and say #GoodMorningWorld HINT: move your phone! ;)

Posted by NESCAFÉ on 11 Kasım 2015 Çarşamba

Walt Disney World Presents: How to Use 360 Video with Goofy!

Join Goofy as he leads you through an exciting demonstration of 360-degree video technology, zapping you through a whirlwind tour of Walt Disney World Resort!

Posted by Walt Disney World on 11 Kasım 2015 Çarşamba

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak