Facebook Canlı Yayınlarında Alt Yazı Özelliği

Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yorulmadan çalışan sosyal medya devi Facebook, kendini özletmeden bir yenilikle daha karşımıza çıktı. Artık canlı yayın videolarına da alt yazı ekleyebileceğiz.

Facebook, kullanıcılarına o kadar önem veriyor ki onları memnun etmek için elinden geleni yapıyor. Canlı yayınlara gelen alt yazı ekleme özelliği de bunlardan biri. Şimdiye kadar yalnızca canlı olmayan videolara alt yazı ekleme hizmeti sunan Facebook, bu yenilikle kullanıcılarına canlı yayınlarda da kendilerini yazı diliyle ifade etme hakkı tanıyor.

İşitme engelli ya da işitme konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcıların canlı yayın videolarını kolaylıkla takip etmesini de sağlayacak özellik büyük ilgi göreceğe benziyor. Görünen o ki Facebook’un bu adımı atmasında canlı yayınları izleme oranının geçen yıla göre 4 kat artması ve izlenen her 5 videodan 1 tanesinin canlı yayın videosu olması büyük rol oynuyor.

Alt yazı özelliğini “aktif” hale getiren tüm kullanıcılar, canlı yayınları okuyarak takip edebilirler. Geliştirdiği yeni özeliklerle kullanıcılarını kalbinden vurmayı başaran Facebook’un aynı yolda yürüyerek daha nice yeniliğe imza atacağına gönülden inanıyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak