Yalnız Kimse Kalmasın Diye Facebook Dating Geliyor!

Son günlerde artan ve çokça kullanılmaya başlanan tanışma uygulamalarına yeni bir bakış açısı katan Facebook Dating, Facebook’un resmi sitesinde duyuruldu.

5 Eylül’de Amerika’da denenmeye başlanan Facebook Dating’i aynı zamanda Instagram ile eşlemek de mümkün. Uygulamanın benzer zevklere, etkinliklere ve gruplara kısacası ortak noktalara odaklanacağı belirtildi. Hatta yıl sonunda Facebook ve Instagram hikayelerini de profillere entegre etmek gibi bir hedefleri de mevcut.

Romantik partner bulmak ve tanışmak çok kişisel bir konu olduğu için Facebook güvenlik kısmında çok dikkatli ve titiz çalıştığını belirtti. Gelen mesaj ve fotoğrafların arasında rahatsızlık verebilecek durumlara karşı şikâyet etmek ve engellemenin mutlaka bulunacağını açıkladı. Güvenlik ve gizlilik ile ilgili bir bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak ise çok basit. Öncelikle 18 yaşından büyük iseniz kendi Facebook profilinizden ayrı bir profil oluşturabilir ve ortak zevklerinize uyan birini beğenerek tanışabilir ya da ilginizi çekmiyorsa pas geçebilirsiniz. “Secret Crush” opsiyonu ile arkadaşlarınızdan eklediğiniz 9 kişiden biriyle eşleşebilirsiniz tabii onlar da sizi “Secret Crush“ı olarak eklemişse. ?

Uygulama şu an ABD, Kanada, Brezilya ve Singapur gibi 19 ülkede deneniyor, ancak 2020 yılının başlarında Avrupa’da bulunan ülkelerde de olacağı söyleniyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklamanız yeterli.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak