Facebook Gameroom

facebook-gameroom

Facebook, PC oyun dünyasına giriş yapıyor. Facebook Gameroom adlı yeni masaüstü oyun platformu uygulamasında veya tarayıcıda oynamaya alışkın olduğumuz klasikleri ve daha bir sürü oyunu kullanıcı dostu bir deneyimle oyun severlere sunuyor.

Facebook Gameroom deneyimini yaşamak için öncelikle facebook.com/gameroom adresine gittiğinizde programı indirip ardından Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

facebook-gameroom-yukleme-ve-giris

Ardından karşınıza çıkan ekranda farklı oyun kategorilerinde gezebiliyor, isterseniz tüm oyunları tek bir listede inceleyebiliyor ve eğer dilerseniz önceden oynamış olduğunuz oyunları görebiliyorsunuz.

3D oyun motoru kullanılan Facebook Gameroom’da ücretsiz web tabanlı, unity motorlu ve mobil oyunlar bulabiliyorsunuz. Hatta bazı oyunlarda kısmi VR desteği de bulunuyor.

facebook-gameroom-paneli

Giriş yaptığınız alanda sağ üst köşedeki alanda oyun davetleri gibi mesajların yer aldığı bildirim alanı yer alıyor. Buraya Messenger‘dan ya da kişisel Facebook hesabınızdan gelen bildirimler düşmüyor. Sadece oyunlarla alakalı bildirimler geliyor. Oyuna girdiğinizde canlı sohbet edebileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz ve gizlilik ayarlarınızı düzenleyebileceğiniz özelikler sunan ayrı bir alan da bulunuyor.

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak