Facebook Kapak Videoları

Facebook, sayfalarında kapak videosu özelliğini test etmeye başladı. Yeni özelliğin ilk uygulamasına popüler Netflix dizisi Narcos’un Facebook sayfasında rastlandı.

Facebook sayfalarında konumu ve büyüklüğüyle öne çıkan kapaklar, genellikle sayfayı ziyaret eden kullanıcıların gördükleri ilk görsel oluyor. Burada yapılacak bir değişikliğin sayfa etkileşimini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Kapak videoları sadece akan bir döngüden oluşmuyor. Videolara ayrıca ses de eklenebiliyor. İstendiğinde sesi tamamen kapatabilmek için kapak videosunun sağ alt köşesinde ses ayarı özelliği bulunuyor.

Peki, kapak videolarını sayfanıza nasıl ekleyeceksiniz?

Facebook’ta sayfanızdaki kapak resminin sol üst köşesine baktığınızda aşağıdaki gibi bir video ikonu göreceksiniz.

Facebook kapak videosu

Buraya tıklayarak en az 820×312 çözünürlüğe sahip bir videoyu kapak görseli yerine ekleyebiliyorsunuz. Videonuzun uzunluğunun 20 ila 90 saniye arasında olması gerekiyor.

Markaların Facebook sayfalarında kendilerini daha zengin ifade edebilecekleri bu değişikliğin yaratıcı uygulamalarının nasıl olacağını merakla bekliyoruz.

4 Yorum
  1. Merhaba, ?

    Facebook’ta sayfanızdaki kapak resminin sol üst köşesine baktığınızda aşağıdaki gibi bir video ikonu göreceksiniz.

    Facebook kapak videosu

    Buraya tıklayarak en az 820×312 çözünürlüğe sahip olan bir videoyu kapak görseli yerine ekleyebiliyorsunuz. Videonuzun uzunluğunun 20 ila 90 saniye arasında olması gerekiyor.

    İyi günler dilerim.

Bir Yanıt Bırak