“Facebook Lead Ads” ile Form Doldurmak Kolaylaşıyor

Geçtiğimiz aylarda test ettiği yeni reklam modelini şimdi de yayına alan Facebook, bu yeni model ile markaların reklamlarında kullanıcı bilgilerini toplamasını kolaylaştırıyor.

Lead Ads modeli, markaların bültenlerini, tekliflerini veya etkinliklerini farklı Call-to-Action butonlarıyla Facebook kullanıcılarına duyururken, aynı zamanda kullanıcıların markaların oluşturduğu soru formlarını doldurmasını da sağlıyor.

Form doldurma sürecini pratikleştiren Lead Ads, kullanıcıların izin verdikleri bilgileri forma otomatik olarak yerleştiriyor. Kullanıcı bir Lead Ad‘e tıkladığında, Facebook’ta yer alan ve otomatik olarak forma geçen bilgilerini, “Kaydet” butonuna basmadan önce düzenleyebiliyor.

Reklam verenler; isim, e-posta, adres, telefon veya çalışılan şirket bilgilerinin yanı sıra kendi oluşturdukları açık uçlu soruları da artık bu form üzerinden kullanıcılara ulaştırarak seçtikleri hedef kitlelerine özgürce soru sorabiliyorlar. Form doldurma süresini kısaltan yeni özellik sayesinde üşenerek cevaplaması yarım bırakılan formların da önüne geçilmiş olacak.

Lead Ads ile farklı sektörlerden birçok marka artık Facebook kullanıcılarının hangi ürünlerle ilgilendiklerini bulabilecek, e-posta aboneliklerini daha kolay genişletebilecek, CRM verilerini toplayabilecek ve hedef kitlelerini sordukları sorularla daha yakından tanıyabilecekler.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak