Facebook Notlar Güncellemesi

Facebook’un Notes özelliklerine getirdiği yeniliği size daha önce duyurmuştuk. Bu yeniliğin üzerinden henüz az bir zaman geçmişken Notes için bir dizi yenilik daha geldi. Facebook tarafından duyurulan yeniliklerle notlarınızı görsellerle daha da zenginleştirmeniz mümkün olacak, nasıl mı? Yeni gelen özelliklere birlikte bakalım:

  • Notlarınıza artık kapak görseli ekleyebileceksiniz.
  • Görsellerinizi boyutlandırabileceksiniz.
  • Metinlere başlık ya da madde imi ekleyebilecek, istediğiniz formatta yayınlayabileceksiniz.

Twitter kurucularından Ev Williams‘ın başarılı blog girişimi Medium‘un tasarımını andıran yeni görünümde artık notlarınızda bir tatilinizi uzun uzun ve görsellerle hikayelendirebilecek, bir konu hakkında fikrinizi alıntılarla süsleyeceğiniz bir makale yazabilecek ya da renkli bir yemek tarifi paylaşabileceksiniz. Facebook Notes’u nasıl kullanacağınız tamamen size kalmış.

Kullanıcıları farklı koşullarda görüşlerini belirtmeye, düşüncelerini paylaşmaya teşvik eden Facebook’un yeni hamlesi, blogları bir anlamda Facebook’a taşımaya çalışıyor denebilir. Artık kullanıcılar farklı blog sitelerine ihtiyaç duymaksızın yazılarını da Facebook üzerinden paylaşabilecekler.

Son olarak bu notların web’den oluşturulması gerektiğini, ancak mobilden de tamamının görüntülenme imkanının olduğunu belirtmekte fayda var. Arkadaşlarınızın notlarına Facebook.com/notes linkinden ya da mobilden aramalara “notes” yazarak ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak