Facebook Profilleri Hareketleniyor

Fantastik kurguda yıllardır işlenen sanal hareketli kimlikler yavaş yavaş gerçeğe dönüşürken Facebook, kişi profillerine getirdiği son yeniliklerle hayatımıza biraz daha hareket getirmeye hazırlanıyor. Facebook, kullanıcıların kişilikleri gibi profillerinin de statik olmaması gerektiğini belirterek bu doğrultuda hazırladığı bir dizi yenilik duyurdu.

Kullanıcı profil fotoğraflarında GIF videolar olmasını sağlayacak ilk yenilikte kullanıcılar 7 saniyelik videolarını yüklü videolarından kesebilecekleri gibi o an çekerek de profillerine ekleyebilecekler.

Geçici Profil Fotoğrafları

Görsel kullanmak isteyen kullanıcıların profil fotoğraflarının belirli sürelerde otomatik olarak değişmesini sağlayacak ikinci yenilikle kullanıcılar o gün nerede olduklarını gösteren ya da takımlarının o akşamki maçına özel geçici profil fotoğraflarını paylaşabilecekler.

Facebook bu yenilikler kapsamında, kullanıcıların fotoğraflarından 5 tanesini öne çıkararak arkadaşlarıyla hayatlarındaki  en önemli anları hızlıca paylaşabilmelerini ve görsel ağırlıklı bir profil hazırlayabilmelerini de sağlıyor.

Profil fotoğraflarındaki değişikliğin yanı sıra artık kullanıcıların hakkında kısmına emoji ekleyebileceklerini açıklayan Facebook, daha renkli bir profil için oldukça çalışıyor.

Bu güncellemeler ile birlikte kullanıcıların profillerinin görünümü üzerinde daha fazla söz sahibi olmalarını sağlayacak Facebook, hangi paylaşımın spesifik olarak kimler tarafından görüntüleneceğini de belirleyebileceklerini açıkladı.

Şu an için sayılı kişiye açılmış bu mobil uygulama sadece iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Değişikliğin mobilden yapılması şartken Web’den de aynı şekilde görüntülenebiliyor fakat değişiklik yapılamıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak