Facebook’a Video Arama Özelliği Geldi!

Facebook kendini sürekli dönüştüren ve geliştiren sosyal mecraların en başında geliyor. Çoğu zaman kullanıcılar bu değişikliklerden memnun olmasa da Facebook, düzenli olarak arayüzünde ve teknik altyapısında yaptığı gelişmelerle kendini modası hiç geçmeyen bir mecra olarak konumlandırmayı başarıyor. Özellikle 2016’da geliştirdiği en önemli konu ise şüphesiz video bazlı geliştirmeler… İlk etapta YouTube’dan rol çalma olarak görülen bu değişiklilerle Facebook, altyapısını da doğrudan YouTube ile yarışabilir hale getiriyor. Facebook’un gerçekleştirdiği son yenilikse videoların aranabilir hale getirilmesi.

Arama özelliğinin her zaman güncel bilgiye ulaşılabilmesi için önemli bir kanal olduğunun altını çizen Facebook yetkilileri, bu özellikle artık Facebook videolarının ve Facebook Live canlı yayın içeriklerinin aranabilmesini sağlıyor. Artık en kolay şekilde Facebook’tan ünlü şeflerin yemek tarifleri, bilim insanlarının yeni keşifleri veya komedyenlerin yeni şovlarına erişebileceğiz. Aramalardaki bu değişiklik tabii ki gizlilik ayarlarında herkesin izleyebileceği şekilde yüklenen videolar için geçerli olacak.

Bu yeni özelliklerle Facebook, video içeriklerinde kullanıcılar için daha kullanılabilir, kolay erişilebilir ve özgün içeriklere ulaşılabilmesine çalışıyor. Çalışmalarının başarılı olup olmayacağını ise şüphesiz ki yine kullanıcılar belirleyecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak