Facebook Video Konusunda Atılıma Devam Ediyor

Facebook videolarının izlenme performansları yükselmeye devam ederken Facebook getirdiği yeniliklerle Facebook – Youtube video savaşında öne geçmeye çalışıyor.

Facebook Floating Video

Temmuz ayında getirilen yeniliklerden ilki Facebook floating – pop-up video’nun duyurulması oldu. Bu özellikle zaman akışınızda gezinirken izlemek istediğiniz bir videoyu akıştan pop-up ile ayırabilir, siz gezinmeye devam ederken yandan da videoyu izlemeye devam edebilirsiniz. Bu özellik ile Facebook video  izlenme oranlarını daha da yükseltmeye kararlı gibi görünüyor.

Youtube Linklerinin Facebook’a Yüklenmesine Uyarı

Temmuz ayının ikinci Facebook video yeniliği ise Facebook’tan paylaşılan Youtube linklerine uyarılar eklenmesi oldu. Facebook bu uyarıda videonuzu Facebook’a yüklemeyi düşünür müsünüz diye sorarak kişilerin Facebook’a yüklenen videoları izlemeye meyilli olduklarını ve video izlenme istatistiklerinin sayfa raporlarından incelenebileceğini hatırlatıyor. Bu yolla Facebook’un yüklenen video sayısını artırmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Bu uyarının tüm hesaplarda henüz görüntülenmeye başlamadığını belirtelim.

Facebook Video Yükleme Özellikleri Yenilendi

Bu ayın bir başka yeniliği ise yüklenen videolara getirilen yenilikler oldu. Buna göre artık Facebook’a da Youtube gibi gizli video yüklenebilecek. Takipçileriniz haber akışlarında ve profilinizde görüntülenmesini istemediğiniz videoları gizli yükleyebilir, linkleri başkalarıyla paylaşabilir, videoyu siteye gömebilirsiniz.

Video yüklenmelerine gelen diğer yeniliklerse videolara kategori seçilmesi ve özelleştirilmiş ekran görüntüsü eklenmesi. Tüm bu güncellemeler ile Facebook, Youtube’un ciddi şekilde tahtını sarsmaya yönelik adımlar atıyor diyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak