Facebook, WhatsApp ve Instagram Tek Uygulamada!

Size daha önceki bir yazımızda Facebook, Messenger ve Instagram bildirimlerini aynı uygulamada sunmak üzere testler yapıldığını söylemiştik. Entegrasyon testlerinin tadını alan Facebook, tabii ki burada durmadı. Yeni haberlere göre şimdi de Facebook, Instagram ve WhatsApp entegrasyonları üzerinde çalışıyor.

Bu yöndeki ilk belirtiler Instagram uygulamasıyla başladı:

Bazı kullanıcılar Facebook uygulamasındayken kişisel Instagram hesaplarına da kolaylıkla geçiş yapabildiklerini gördüler. Instagram hesaplarına tıkladıklarında “Facebook Instagram’ı açmak istiyor.” uyarısı geldi. Kabul ettiklerinde Instagram uygulamasına hızlıca geçiş yaptılar.

Hatta kimi hesap sahipleri Instagram fotoğraflarını Facebook uygulamasının içinde görebildiklerini bildirdiler.

Şimdi gelelim WhatsApp tarafına… Çünkü Instagram’dan sonra sıra artık ondaydı:

Bu tarafta ise kullanıcılar Facebook uygulamalarının üstünde bir WhatsApp ikonu gördüler.İkona tıklayan kullanıcılar Facebook uygulamasından çıkmadan WhatsApp uygulamasına yönlendirildiler.

WhatsApp ya da Instagram’ın Facebook ile entegrasyon testlerine henüz denk gelmediyseniz meraklanmayın. Çünkü bu özellikler sadece bazı ülkelerde sınırlı olarak test ediliyor, belki hiç yayınlanmadan iptal bile edilebilirler. 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak