Facebook’a 360 Derece Fotoğraflar Geliyor

Görsellerin ve videoların önemi arttıkça kanallar da bu içerik türlerini farklılaştırmak için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çabalardan biri de Facebook’un 360 derece fotoğrafları duyurması oldu.

Daha önce duyurulan 360 derece videolar gibi bu özellik de aynı mantıkla çalışacak. İlk 360 derece fotoğraf örneğini Mark Zuckerberg kendi hesabından paylaştı. Paylaşımda Amerika Birleşik Devletleri Yüce Mahkemesi’nden 360 derece bir görüntü vardı.

It's 360 photo launch day! Here's one inside the Supreme Court of the United States taken by Fred R. Conrad at The New York Times.

Mark Zuckerberg paylaştı: 9 Haziran 2016 Perşembe

Facebook 360 derece fotoğraf haber kaynağımıza zengin içerikler getirecek. Tabii bunun için 360 derece özelliğine sahip telefon ve kameralara ihtiyacımız olacak. Facebook bu amaçla geliştirdiği ve Facebook Surround 360 adını verdiği 3 boyutlu ve 360 derece kabiliyetli kamerasını geçtiğimiz nisan ayında tanıtmıştı. Ayrıca yeni gelecek güncellemeyle telefonların panorama çekim özelliğiyle yüklenen fotoğraflar da desteklenecek.


Facebook artık farklı içerik türlerini destekleyerek kanala daha fazla içerik üretilmesini teşvik etmeyi hedefliyor. Böylece kullanıcılar da Facebook’ta daha fazla vakit geçirmiş olacaklar. Bakalım önümüzdeki günlerde Facebook’tan başka hangi yeni adımlar gelecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak