Facebook, Beklenen Stories Özelliğini Yayına Aldı!

Bildiğiniz üzere Facebook’un Snapchat ile rekabeti devam ediyor ve Snapchat gücünü kaybetmeye başlamış gözüküyor. Instagram ve WhatsApp’a getirdiği “Hikayeler” özelliğinden sonra Facebook bu özelliği şimdi de kendi bünyesine ekledi!

“Facebook Stories Geliyor” isimli yazımızda da belirttiğimiz gibi Facebook haftalardır “Hikayeler” özelliğini getirmeye hazırlanıyordu. Ne zaman geleceği merak edilirken Facebook, yaratıcı fotoğraf ve videolarımızı istediğimiz kişiyle paylaşmayı kolaylaştırmak adına “Hikayeler” özelliğini bugün resmen hizmete sundu.

Hem iOS’a hem de Android’e gelen güncellemeyle kullanıma açılan özelliğe ana sayfadaki sol üst köşeden erişebilirsiniz. Arkadaşlarınızın koyduğu hikayeleri izleyebilir, kendiniz de bir hikaye paylaşabilirsiniz. Bu arada tıpkı Snapchat, Instagram ve WhatsApp’ta olduğu gibi paylaştığınız hikayeler, 24 saat içinde siliniyor.

Instagram “Hikayeler” konusunda oldukça başarılı ilerliyor, fakat aynı şeyi WhatsApp için söyleyemeyeceğiz. Bakalım bu yeni özellik Facebook’ta ne gibi sonuçlar doğuracak?

 

Today, we’re excited to introduce the new Facebook camera. We think it’ll give everyone more ways to express themselves and share what they’re up to. So from now on, you can just let your camera do the talking.

Facebook paylaştı: 27 Mart 2017 Pazartesi

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak