Facebook’ta 360 Derece Fotoğraf Çekin

Facebook‘taki 360 derece fotoğraflar görenlerde sanki orada bulunuyormuş gibi güzel bir etki yaratıyor. Oldukça sevilen Facebook özelliği ile şu ana kadar 70 milyon adet 360 derece fotoğraf paylaşılmış.

Zaman Akışı’nızda böyle fotoğraflara denk geldiğinizde nasıl çekildiklerini merak ettiğiniz de oluyordur diye düşünüyoruz. Şimdiye kadar sadece pahalı özel kameralarla çekilebilen 360 derece fotoğrafları artık Facebook mobil uygulamasındaki kameranızdan da çekebileceğinizi biliyor musunuz?

Son Facebook güncellemesi ile durum güncellemesi yaparken menüdeki “360 Fotoğraf” seçeneğine tıklayarak bu yeni özelliği kullanabileceksiniz. Açılan ekranda mavi renkli butona tıklayarak size gösterilen şekilde kameranızla etrafınızda döndüğünüzde 360 derece fotoğrafınız otomatik olarak oluşacak. Fotoğrafınızı yayınlarken ilk görünecek başlangıç noktasını da kendiniz seçebileceksiniz.

Ayrıca 360 derece fotoğraflara zoom yapma ve arkadaş etiketleme gibi özellikler de geliyor. Hatta kapak fotoğrafınızı bile 360 derece fotoğraflarınızdan seçebileceksiniz! Sokakta kendi etrafında dönen insanlar görürseniz sebebinin Facebook olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. :)

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak