Facebook’ta 360 Derece Canlı Video Deneyimi

facebook-360-derece-canli-yayin

Facebook, 2015 yılında YouTube’un yaptığı 360 derece video yeniliğine hemen karşılık verip kendi 360 derece videolarını yayına almıştı.

Yine aynı yılın son ayında Facebook, canlı yayın özelliğini hizmete sokmuştu.

Şimdi ise bu iki özelliği bir araya getiren bir yenilikle karşımıza çıkan Facebook, 360 derece canlı yayınları başlattığını duyurdu.

facebook-live-360

Özelliğin ilk denemesi için ise National Geographic ile iş birliğine gitti. Amerika’nın Utah eyaletindeki Mars Çöl Araştırma İstasyonu’na giden ekip oradaki ortamı en gerçekçi şekilde aktarmaya çalıştı. Video canlı yayında ve sonrasında toplam 2,5 milyon defa izlendi.

Mars Simulator Live in 360We are LIVE in 360! Look around—we are in the Utah desert at the Mars Desert Research Station, a Martian habitat simulator. Our host, Cara Santa Maria will be touring the facility and chatting with experts John Grunsfeld, Stephen Petranek, and Neil deGrasse Tyson. Ask us your questions! #Mars

National Geographic paylaştı: 13 Aralık 2016 Salı

 

Özelliğin tüm sayfalarda açılması için en az bir yıl süre geçeceği tahmin ediliyor. O zamana kadar canlı olmayan en iyi 360 derece video örneklerini Facebook 360 sayfasında görebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak